Drobečková navigace

Hlavní strana > Obchod (e-shop) > Autonomní hlásiče

Autonomní hlásiče

Autonomní "hlásič požáru" je jednoduché zařízení, které obsahuje v jedné krabičce všechny komponenty potřebné pro spolehlivou detekci kouře a vyvolání poplachu (zvukovým signálem). Ačkoliv jejich užívání není v českých domácnostech na rozdíl od zemí západní Evropy ještě příliš rozšířeno, jde o finančně dostupné zařízení s jednoduchou instalací (např. pomocí vrutů). "Hlásič požáru" dokáže fungovat "autonomně", tedy nezávisle na jiných zdrojích energie, stačí mu běžné baterie.

Čidla hlásiče dokáží požár (resp. kouř z požáru) včas detekovat a silným akustickým signálem na něj upozorní uživatele domácnosti (domu), kterým tak umožní nebezpečí zlikvidovat již v zárodku či ohrožený prostor včas opustit a přivolat hasiče. Ze zkušeností záchranářů plyne, že právě včasné zjištění požáru je rozhodující pro záchranu lidských životů a "hlásiče požáru" tak výrazně zvyšují šance na přežití. Nebezpečí hrozí např. v noci, kdy lidé spí a není nikdo, kdo by si požáru včas všiml a zalarmoval ohrožené osoby. Tři ze čtyř obětí požárů neuhoří, ale zemřou kvůli nadýchání se toxických zplodin hoření vznikajících při požáru. Kouř je rychlejší a tišší než oheň a i malý požár dokáže po pár minutách zaplnit byt vysoce toxickými zplodinami, které již při několika vdechnutích způsobují smrt člověka. Zachránit nás může jen včasné varování.

Autonomní „hlásiče požáru“ tak mohou zachránit četné životy – navíc jejich cena není nikterak horentní, pohybuje se v řádech stovek korun. ("Hlásiče požáru" lze pořídit již za ceny od 200 Kč, čím kvalitnější zařízení, tím je přirozeně vyšší  i cena.) Záleží na každém, jak vysokou míru bezpečnosti si chce zajistit pro sebe a své blízké, jak kvalitní prostředky si pořídí a zda si domácnost vybaví také dalšími, třeba i nákladnějšími, prostředky v oblasti požární ochrany.

Pořízení „hlásiče požáru“ je však určitě výhodná investice, hlásič dokáže zachránit život a zdraví. V porovnání s hodnotou věcí ve vaší domácnosti, o které vás případný požár snadno připraví, je navíc částka za pořízení hlásiče zanedbatelná.


Parametrické vyhledávání

Zobrazeny 4 položky
 • Detektor oxidu uhelnatého GS 828

  Cena s DPH
  605,00 Kč
  Cena bez DPH
  500,00 Kč

  Detektor oxidu uhelnatého GS 828
 • Hutermann typ F1 Fotoelektrický požární hlásič

  Cena s DPH
  181,50 Kč
  Cena bez DPH
  150,00 Kč

  Fotoelektrický požární hlásič – Hutermann typ F1
 • Kouřové čidlo F4,(požární hlásič)

  Cena s DPH
  181,50 Kč
  Cena bez DPH
  150,00 Kč

 • Požární hlásič a detektor kouře GS506 včetně baterie s životností až 10 let

  Cena s DPH
  375,10 Kč
  Cena bez DPH
  310,00 Kč

Zobrazeny 4 položky

spolehliva-firma12 (1).jpgSpolehlivá firma (1).jpghttp://komora-po.cz/

http://www.hasicipristroje-praha.cz/index.php?oid=3612809

 

ZPŮSOB PLATEB

Od 1. 3. 2017 přecházíme na našem e-shopu pouze k bezhotovostním platbám.

U smluvního přepravce společnosti IN TIME můžete využít platbu na dobírku.

Děkujeme za pochopení.

Hodnocení firmy

odnocení

 

www.hasicipristroje-praha.cz
E-Shop
info@hasicipristroje-praha.cz

 

 

Hasicí přístroje Prhas nyní nově v katalogu odkazů Alfa-Elchron

Linkbuilding katalog

Parneři

Více našich partnerů

 

katalog.autopes.cz