Hlavní strana > Obchod (e-shop) > Autonomní hlásiče

Autonomní hlásiče

Autonomní "hlásič požáru" je jednoduché zařízení, které obsahuje v jedné krabičce všechny komponenty potřebné pro spolehlivou detekci kouře a vyvolání poplachu (zvukovým signálem). Ačkoliv jejich užívání není v českých domácnostech na rozdíl od zemí západní Evropy ještě příliš rozšířeno, jde o finančně dostupné zařízení s jednoduchou instalací (např. pomocí vrutů). "Hlásič požáru" dokáže fungovat "autonomně", tedy nezávisle na jiných zdrojích energie, stačí mu běžné baterie.

Čidla hlásiče dokáží požár (resp. kouř z požáru) včas detekovat a silným akustickým signálem na něj upozorní uživatele domácnosti (domu), kterým tak umožní nebezpečí zlikvidovat již v zárodku či ohrožený prostor včas opustit a přivolat hasiče. Ze zkušeností záchranářů plyne, že právě včasné zjištění požáru je rozhodující pro záchranu lidských životů a "hlásiče požáru" tak výrazně zvyšují šance na přežití. Nebezpečí hrozí např. v noci, kdy lidé spí a není nikdo, kdo by si požáru včas všiml a zalarmoval ohrožené osoby. Tři ze čtyř obětí požárů neuhoří, ale zemřou kvůli nadýchání se toxických zplodin hoření vznikajících při požáru. Kouř je rychlejší a tišší než oheň a i malý požár dokáže po pár minutách zaplnit byt vysoce toxickými zplodinami, které již při několika vdechnutích způsobují smrt člověka. Zachránit nás může jen včasné varování.

Autonomní „hlásiče požáru“ tak mohou zachránit četné životy – navíc jejich cena není nikterak horentní, pohybuje se v řádech stovek korun. ("Hlásiče požáru" lze pořídit již za ceny od 200 Kč, čím kvalitnější zařízení, tím je přirozeně vyšší  i cena.) Záleží na každém, jak vysokou míru bezpečnosti si chce zajistit pro sebe a své blízké, jak kvalitní prostředky si pořídí a zda si domácnost vybaví také dalšími, třeba i nákladnějšími, prostředky v oblasti požární ochrany.

Pořízení „hlásiče požáru“ je však určitě výhodná investice, hlásič dokáže zachránit život a zdraví. V porovnání s hodnotou věcí ve vaší domácnosti, o které vás případný požár snadno připraví, je navíc částka za pořízení hlásiče zanedbatelná.

Parametrické vyhledávání

Zobrazeno 5 položek
  • Detektor CO 99ON SFT-111

400,51 Kč
    331,00 Kč

Detektor CO2 SFT - 111 (hlásič oxidu uhelnatého)
  • Detektor kouře - Siterwell GS - 508

399,30 Kč
    330,00 Kč

Detektor kouře - Siterwell GS - 508
  • Hutermann typ F1 Fotoelektrický požární hlásič

181,50 Kč
    150,00 Kč

Fotoelektrický požární hlásič – Hutermann typ F1
  • Kouřové čidlo GS 506 (požární hlásič)

Ano
    180,29 Kč
    149,00 Kč

Kouřové čidlo GS 506 (požární hlásič)
  • Profesionální hasicí systém s.r.o. SFT - 111 - LCD CO detektor

Ano
    482,79 Kč
    399,00 Kč

Detektor oxidu uhelnatého - SFT - 111 - LCD
Zobrazeno 5 položek

Doprava ZDARMA na území Hl. m. Prahy při zakoupení hasicího přístroje.

ZPŮSOB PLATEB

Od 1. 3. 2017 přecházíme na našem e-shopu pouze k bezhotovostním platbám.

U smluvního přepravce společnosti IN TIME můžete využít platbu na dobírku.

Děkujeme za pochopení.

Hodnocení firmy

www.hasicipristroje-praha.cz
E-Shop