Hlavní strana > Naše služby

Hasicí přístroje - prodej a servis PRHAS, s.r.o., Dolní Břežany

Naše firma zajišťuje prodej a značkový servis hasicích přístrojů schválených pro používání v ČR. Provádíme plnění hasicích přístrojů CO2, dodávky, revize a opravy požárních vodovodů a tlakové zkoušky požárních hadic

Zpracováváme rovněž dokumentace PO a BOZP a také vykonáváme funkce technika PO a BOZP dodavatelsky.

Požární nátěry - nabízíme protipožární nátěry kovových a dřevěných konstrukcí.

Požární ucpávky - realizujeme instalace požárních ucpávek a pravidelné kontroly firem Intumex, Hilti a Promat.

Pracujeme rychle, levně a spolehlivě. Našim zákazníkům nabízíme pravidelný servis hasicích přístrojů, požárních hydrantů a požárních hadic. Rádi Vám vyhotovíme cenovou nabídku ZDARMA.

V nabídce naší firmy najdete:

• vodní hasicí přístroje, pěnové hasicí přístroje, práškové hasicí přístroje, halonové hasicí přístroje, sněhové hasicí přístroje
  • požární hydranty a požární hadice
  • luminiscentní orientační tabulky
  • servis a revize hasicích přístrojů

Hasicí přístroje

Podle způsobu přemísťování nabízíme varianty hasicích přístrojů jako přenosné (ruční), pojízdné (na podvozku) či přívěsné (za motorové vozidlo).

Vodní hasicí přístroje

Hasicí látkou je voda, která obsahuje potaš, chránící proti zamrznutí. Nelze s ním hasit elektrická zařízení pod napětím. Má nejnižší účinnost, hasebním účinkem vody je především ochlazování (chladicí efekt). Vodní hasicí přístroje jsou vhodné pro hašení požárů pevných látek.

Pěnové hasicí přístroje

Kromě vody obsahuje i pěnidlo, které při provzdušnění vytváří pěnu. Díky pěnidlu dochází k snazšímu smáčení, ale především vytvořená pěna izoluje hořící látky od vzdušného kyslíku - pracuje na principu dusivého efektu. Proto lépe než samotná voda hasí pevné látky, ale především se používá k hašení hořlavých kapalin.

Práškové hasicí přístroje

Hasivem je speciální nebo univerzální jemný prášek, hnaný plynem. Jedná se o poměrně velmi účinné hasivo, jehož velkou výhodou je nevodivost. Proto je možné s ním hasit i elektrická zařízení pod napětím. Hasebním efektem je stěnový efekt. Je nevhodný do prostor, kde jsou přístroje citlivé na prach (elektronická zařízení atd.).

Sněhové hasicí přístroje

Hasivem je oxid uhličitý. Hasivo má po opuštění tlakové nádoby velmi nízkou teplotu – při ústí hubice asi -30 °C, proto je nutné hubici držet jen za držadlo. Nelze jím hasit sypké materiály, neboť proud plynu je velmi prudký. Není vhodný pro hašení pevných látek. Jeho použití v uzavřeném prostoru je nebezpečné. K hašení lze využít nejen sníh, ale i plyn, který z hubice uniká po vyčerpání sněhu.

Halonové hasicí přístroje

Hasivem jsou halonové plyny. Jedná se o nejúčinnější hasební látku. Hasebním účinkem je fyzikálně-chemický efekt. Hasivo má však negativní vliv na ozónovou vrstvu Země a je jedovaté. Nesmí se proto používat ve špatně větratelných prostorách, na žhoucí látky a na požáry lehkých kovů.